Sérii přednášek Horizont pořádá neformální skupina studentů z okolí Třebíče. Přednášky se neomezují pouze na jedno téma, ale kladou si za cíl rozšiřovat všechny obzory a hosty jsou tedy odborníci ze širokého spektra oborů, kteří mají co říct ke své práci či zájmu. Díky sponzorům bylo možné přednášky nabídnout veřejnosti bez jakéhokoliv vstupného a tento přístup plánujeme zachovat i do následujících let.

Horizont má již za sebou jeden ročník, který se odehrál v létě roku 2021. Do Třebíče se jako první dostavil neurochirurg Vladimír Beneš se svou přednáškou Kdo jsme, odkud přicházíme a kam jdeme. Poté následovala forenzní genetička Halina Šimková a její Dokaž to! Další se v Horizontu představil profesor Jaroslav Petr s Geneticky vylepšeným lidstvem. První ročník zakončil novinář Jakub Szantó se svou přednáškou Práce zpravodaje na Blízkém východě.

Tento projekt je podpořen z programu Mládež kraji – Vysočina, který realizuje Rada děti a mládeže kraje Vysočina za finanční podpory Města Třebíč a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Více informací naleznete na Facebooku a Instagramu.

V případě dotazů se můžete obrátit na email: propagace@prednasky-horizont.cz

Tým Horizontu

Provozovatel webu:

Rada dětí a mládeže kraje Vysočina
Fr. Hubína 753, Třebíč
IČ: 265 24 7837