V roce 2022 nás opět čekají čtyři přednášky. Jejich anotace si můžete přečíst zde a zároveň si již nyní můžete zajistit své místo v sále.


Michal Stehlík a Martin Groman

Přepište dějiny v Třebíči

Autoři podcastu Přepište dějiny – historik a třebíčský rodák Michal Stehlík a novinář Martin Groman

Jaké historické události Třebíče vnímá široká veřejnost? Jde o lokální dějiny nebo najdeme některé „velké“ události, které promluvily i za hranice regionu? Valdštejnové? Židovská obec? Rodáci Bohumír Šmeral a Gustav Kliment? A co gymnázium se Zahradníčkem i Nezvalem? Nejen o třebíčských dějinách a jejich veřejném obraze.


Petr Kolář

Ruská invaze na Ukrajinu. Proč a co dál.

Bývalý velvyslanec České republiky ve Švédsku, Irsku, Spojených státech a Rusku

Co vedlo prezidenta Putina k útoku na Ukrajinu? Jak to dopadne a jaký bude svět po ruské invazi na Ukrajinu? Má ještě diplomacie šanci?


Jindřich Šídlo

Prohrají média i další volby?

Novinář Seznam Zpráv a autor pořadu Šťastné pondělí

Blíží se další důležité volby. Budeme volit čtvrtého českého prezidenta. A už dvakrát si média vyzkoušela, že lidi volí úplně jinak, než jim novináři doporučují. Bude se to v lednu 2023 zase opakovat?


Michal Hrabí

Řečové technologie mění sci-fi dneška na realitu zítřka

Srdcem vizionář a dlouholetý CEO společnosti Phonexia

Jste připraveni popustit uzdu své fantazii a pohybovat se na samé hranici poznání? Digitální asistenti, biometrická identita, hlasový podpis či ovládání dronů – od současnosti do budoucnosti řečových technologií a jejich aplikací v každodenním životě i v kriminalistice vás provede Michal Hrabí, dlouholetý ředitel společnosti Phonexia, která patří v oboru mezi absolutní světovou špičku. Kdo bude mít chuť, bude si moci vyzkoušet, jaké slavné osobnosti se jejich hlas nejvíce podobá.