
Řečové technologie mění sci-fi dneška na realitu zítřka
Srdcem vizionář a dlouholetý CEO společnosti Phonexia
Jste připraveni popustit uzdu své fantazii a pohybovat se na samé hranici poznání? Digitální asistenti, biometrická identita, hlasový podpis či ovládání dronů – od současnosti do budoucnosti řečových technologií a jejich aplikací v každodenním životě i v kriminalistice vás provede Michal Hrabí, dlouholetý ředitel společnosti Phonexia, která patří v oboru mezi absolutní světovou špičku.

Prohrají média i další volby?
Novinář Seznam Zpráv a autor pořadu Šťastné pondělí
Blíží se další důležité volby. Budeme volit čtvrtého českého prezidenta. A už dvakrát si média vyzkoušela, že lidi volí úplně jinak, než jim novináři doporučují. Bude se to v lednu 2023 zase opakovat?

Ruská invaze na Ukrajinu. Proč a co dál.
Bývalý velvyslanec České republiky ve Švédsku, Irsku, Spojených státech a Rusku
Co vedlo prezidenta Putina k útoku na Ukrajinu? Jak to dopadne a jaký bude svět po ruské invazi na Ukrajinu? Má ještě diplomacie šanci?

Přepište dějiny v Třebíči
Autoři podcastu Přepište dějiny – historik a třebíčský rodák Michal Stehlík a novinář Martin Groman
Jaké historické události Třebíče vnímá široká veřejnost? Jde o lokální dějiny nebo najdeme některé „velké“ události, které promluvily i za hranice regionu? Valdštejnové? Židovská obec? Rodáci Bohumír Šmeral a Gustav Kliment? A co gymnázium se Zahradníčkem i Nezvalem? Nejen o třebíčských dějinách a jejich veřejném obraze.

Práce zpravodaje na Blízkém východě
Český novinář a reportér. Do paměti všech diváků České televize se nesmazatelně zapsal svým znamenitým působením na Blízkém východě.
V České televizi pracuje od roku 2006. Mimo jiné zastával místo zástupce vedoucího zahraniční redakce a editora pořadu Události. Mezi lety 2013 a 2018 byl stálým zahraničním zpravodajem České televize pro Blízký východ. Je autorem knihy Za oponou války oceněné cenou Magnesia Litera.

Geneticky vylepšené lidstvo
Profesor Petr se zabývá mimo jiné problematikou geneticky modifikovaných organismů a dokáže o nich mluvit odborně a zábavně.
Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze, obor zootechnický. Studium ukončil v roce 1982. Od roku 1983 pracuje ve Výzkumném ústavu živočišné výroby. Profesorem v oboru fyziologie, anatomie a reprodukce hospodářských zvířat jmenován v roce 2004. Narozdíl od mnohých „mluvících hlav“ v oboru genetického inženýrství, prof. Petr opravdu ví, o čem mluví. Jeho kniha Desatero smyslů získala v roce 2021 cenu Magnesia Litera.

Dokaž to!
Milovnice příběhů, sběratelka životních kuriozit a mistryně světa v plavbě chaosem. Také forenzní genetička.
Halina Šimková vystudovala antropologii a genetiku člověka, farmacii a animaci. Pracovala jako expertka na analýzu DNA, působila v Thajsku při identifikaci obětí tsunami v roce 2005, má vlastní pořad na Streamu Expertíza, je součástí týmu Centra pro bayesovskou analýzu a zvládla toho ještě mnoho dalšího. Bohužel se nám sem seznam všech jejích úspěchů jaksi nevydá…

Neurochirurgie – Kdo jsme, odkud přicházíme a kam jdeme
Jeden z nejlepších neurochirurgů na světě, nadšený entomolog. Jeho otec a syn se taktéž věnují neurochirurgii a taktéž se jmenují Vladimír Beneš.
Vladimír Beneš vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni. Od roku 1997 do roku 2020 zastával funkci přednosty na Neurochirurgické klinice 1. lékařské fakulty a Ústřední vojenské nemocnice. Mezi jeho největší úspěchy patří prezidentství v Evropské asociaci neurochirurgických společností. V roce 2019 vyšla úspěšná kniha Cesta do hlubin mozku, která je jeho upřímnou zpovědí.